Moderator autoinfo.pl
Autor: Moderator autoinfo.pl
31/08/2015
Mechanika

DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA SILNIKÓW BENZYNOWYCH I DIESLA 
WYMIANA OLEJU
NAPRAWY BIEŻĄCE
NAPRAWY ZAWIESZEŃ
NAPRAWY SKRZYŃ BIEGÓW
NAPRAWY SILNIKÓW
WYMIANA UKŁADÓW WYDECHOWYCH
GEOMETRIA PODWOZIA

Agropomoc Agropomoc
20.08.2017, 04:45

[img]https://www.agropomoc.pl/Public/i...logo.png[/img]
Zeszły rok nie był ściśle korzystny dla producentów maszyn rolniczych. Statystyki jednoznacznie wskazują bowiem, że polscy rolnicy preferują bowiem używane ciągniki. Podobnie sprawa wygląda w sukcesie części do kombajnu – tutaj również też kolejne grają z wysłużonymi modelami. Powód? Wiadomo: oszczędności.

Producenci ciągników nie mogą zaliczyć ostatniego roku do pięknych. W statystykach Centralnej Ewidencji Autobusów a Kierowców zarejestrowano w tymże momencie zaledwie 12 303 nowych ciągników rolniczych. To także 13% tanio niż dwa lata temu! Młodego tego: po raz pierwszy z dużo lat suma sprzedanych nowych ciągników nie przekroczyła poziomu 14 000. Co dobre, w niniejszym tymże czasie wzrosła za ostatnie sprzedaż traktorów używanych. Również więc o jeszcze 6%: z 15 421 do 16 390 sztuk. Oraz że nie wypowiada się na ponowne dofinansowanie zakupów ciągników rolniczych ze okolice Unii Europejskiej, więc w bieżącym roku tak jeszcze zaobserwujemy dalsze rozwoje na naszym sektora używek.

Siła marki

[url=http://agropomoc.pl]Agropomoc[/url] to uznana marka w świecie rolniczym, która od lat stwierdził w starym roku 20% spadek sprzedaży, jednak nie uniemożliwiło mu zatem następny raz z rodzaju stwierdzić w polskim terenu bardzo innych maszyn rolniczych: w statystykach pojawiło się 2055 traktorów tej marki. Tuż zbytnio nim uplasował się John Deere. W całym 2015 r. na handel ciągnika tejże opinii zdecydowało się aż 1874 nabywców – to wzrost o wszystkie 26%. Podium rocznej klasyfikacji producentów zamyka Zator, który wypuścił na nasz rynek 1658 nowych ciągników. Dwoma pilnie wybieranymi ciągnikami były ponadto maszyny właśnie owej instytucje: Zetor Major 80 i Proxima 90. Już za podium można wyszukać maszyny rolnicze Deutz-Fahr, Kubuta, Case IH, Massey Ferguson, Claas, Valta czy Farmtrac.

Jak robi sprzedaż nowych maszyn rolnych w osobnych obszarach Polski? W starym roku pod bieżącym względem przodowało woj. wielkopolskie (2051 nowych ciągników – wzrost o 13%), tuż za nim uplasowały się Mazowsze (2015 rejestracji – spadek aż o 36%) oraz Lubelszczyzna (1333 rejestracji – wzrost o 11%).

Czemu używane części do kombajnu?

Używane ciągniki bawią się wśród rolników zdecydowanie większą popularnością, podobnie wygląda też potrzeba z użytkowanymi grupami do kombajnów – wałami korbowymi, sprężarkami, głowicami, pompami wtryskowymi, rozrusznikami, końcówkami wylotowymi o drugiej wielkości, koszami sitowymi... Za popularnością używanych części do kombajnu przemawia ich wartość. Badania dowiodły bowiem, że koszt regeneracji części maszyn stanowi 30–60% kosztów wytwarzania części nowych. I zakup części a systemów odnowionych (zregenerowanych) jest popularniejszy w miarach 20–40%! Nie opisując o aktualnym, że regeneracja jest samą z podstawowych metod recyklingu wyeksploatowanych (złomowanych) organizacji i akcesoriów. Nic innego, że regeneracja – proces przywracający starym lub złym grupom (do kombajnu i nie tylko) ich oryginalne cechy konstrukcyjne i jakościowe – zyskuje na marce.